Birol Petrol -Kuzey Kıbrıs - KKTC
Akaryakıt Fiyatları
95 Oktan Benzin : 3,67 TL
97 Oktan Benzin : 3,87 TL
Motorin : 0,00 TL
Euro Dizel : 3,47 TL
Gazyağı : 3,39 TL
Birol Petrol
Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz Benzin 95 ve 97 Oktan
Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz Benzin 95 ve 97 Oktan

Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz 95 ve 97ile 100 litrede 4 litreye varan yakıt ekonomisi

Akaryakıt katkıları endüstrisinde dünyanın en önemli firmalarından biri olan Afton Chemical’la ortaklığımız çerçevesinde Petrol Ofisi için özel olarak son akaryakıt teknolojisiyle geliştirilen Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz Benzin yakıtları, İngiltere’de bulunan Bağımsız Tickford Powertrain Test Merkezi’nde ve Afton’un İngiltere ve Amerika’da bulunan test merkezlerinde test edilmiştir.

Yüksek Afton teknolojisi kullanılarak geliştirilen Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz, özel ve etkin patentli formülü sayesinde, DIG (direkt püskürtmeli benzin) motorlarda da enjektör ve supaplarda üstün temizlik sağlayarak yakıt sisteminde ve motorda tortu oluşumunu önler.

Formülündeki etken maddeler ve friction modifier sayesinde, motorda sürtünmeden oluşan kayıpları azaltır, motoru koruyarak verimliliğini artırır, emisyonları düşürür ve %4’e varan yakıt ekonomisi sağlar. Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz’la motordan en yüksek güç ve performans alınır, ilk depodan itibaren fark hissedilir.

Motorlardaki sürtünme; özellikle silindir yüzeyinde hareket eden piston ve segmanlarda yakıt tüketimini arttırarak gücü düşürür. Sürtünme önleyici katkı metal yüzeylere yapışarak bir tabaka oluşturur ve bu sayede metal-metal temasını azaltarak sürtünmeyi azaltmış olurlar. Sürtünme önleyici katkı sayesinde yüzeyler arasındaki temas azalarak, sürtünme kayıpları ve aşınma en aza iner ve bu sayede yakıt ekonomisi ve motor ömrü artar.

Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz Benzin 95 ve 97 Oktan ile

  • 100 Lt’de 4 Lt’ye Varan Yakıt Ekonomisi
  • %5'e varan oranda güç ve performans artışı
  • Üstün Motor Koruma ve Uzun Motor Ömrü

En Yüksek Oranda Deterjan ile Yüksek Motor Temizliği,

  • Yanma sonucunda motor parçalarında kalıntılar oluşur.
  • Oluşan kalıntılar motorun gücünü ve ivmelenmesini azaltır.
  • Yakıt tüketimini artırarak emisyonları yükseltir.

Sürtünmeden kaynaklanan kayıplar en aza indirilir

Motorlardaki sürtünme yakıt tüketimini arttırarak gücü düşürür. Formülündeki etken maddeler ve friction modifier sayesinde, motorda sürtünmeden oluşan kayıpları azaltır. Motoru koruyarak verimliliğini artırır, motorun ömrünü uzatır.

Böylece performans, güç artışı ve yakıt ekonomisi elde edilir.

88 Kat Temizlik Sağlar

Sıradan yakıtlar emme valflerinde 356 mg tortu bırakırken,
• Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz bu tortunun neredeyse tamamını temizler.

Temiz Enjektörler.

njektörlerde tortu oluşması, yakıt püskürtme kalitesini etkiler. Benzinli bir motorda enjektörlerin tıkanması ile yakıtın akış oranı azalacak olup, doğru oranda yakıtı püskürtebilmek için enjektörler daha uzun sure açık kalacaktır. Enjektörlerin açık kaldığı sürenin artması motorun çalışmasını bozar; verim kaybına,motor gücünde azalmaya ve emisyonların artmasına neden olur. Enjektörlerin temizlenmesi ve temiz tutulması, yakıtın daha verimli ve tam yanmasını sağlar.

Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz düzenli olarak kullanıldığında enjektörlerde biriken tortu temizlenir ve yakıtın akış kalitesi istenen düzeyde tutulur.

Korozyona karşı tam koruma

Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz, üstün formülünde bulunan korozyon önleyici ve demulsifier ile;
• Motora zarar verebilecek pas kalıntılarının oluşmasını önler.
• Motor ve yakıt sisteminin ömrünü uzatır.

Çevreci

• Daha düşük egzoz emisyonları.
• Hidrokarbonlarda %23 azalma.
• Partikül emisyonlarında %11 azalma.